Flotte skiløyper i Øyangen i jula!

Postet av Lensvik IL den 30. Des 2014

Både lysløypa og turløypa til Steinvassbua har vært oppkjørt hver dag i jula. Det har vært supre forhold.

Vi ber om at de som skal gå i lysløypa starter å gå til høyre (forbi startbu) slik at vi unngår at noen går mot "kjøreretningen" (vist med piler på løypekartet). Skilt om "kjøreretning" vil komme opp. Vi ber også om å respektere forbud mot hunder i lysløypa; benytt skogsvegen eller turløypa. Hvis alle tar hensyn går dette fint. På forhånd takk - og god tur til alle!
28.12.14 Svarttjønna



Vellykket minidag

Postet av Lensvik IL den 7. Des 2014

Med nesten 50 håndballspillere i alderen 5 – 8 år samlet, ble det mye god underholdning for oss som så på. Med innmarsj, navneopprop, 16 håndballkamper og premieutdeling i løpet av 2,5 time var det samtidig et effektivt arrangement.
På erfaringskontoen tar vi med oss at vi bør ha litt lengre pauser mellom hver kamp

Helt neders på hovedsiden til håndball kan du se flere bilder fra arrangementet.






Andelsbrev nr 1

Postet av Lensvik IL den 5. Nov 2014

I arbeidet med å realisere lysløypa i Øyangen ble det solgt andelsbrev og responsen har vært enorm. Mye penger har kommet inn gjennom dette og det viser at lysløypa har vært etterlengtet.

Andelsbrev nr. 1 ble delt ut til Harald og Ragnhild Grønningen av leder i skiavdelinga; Siv Westby sammen med Kåre Lian Svanem, leder i Lensvik IL og Oddvar Størdal, pådriver og representant for dugnadsgjengen som har lagt ned uhorvelig mange timer med arbeid for å få i stand anlegget.

Vi håper at kommende vinter vil gi gode forhold for aktivitet i lysløypa og at folk vil benytte seg av dette tilbudet. Tusen takk til alle som har bidratt med både andelskjøp og dugnadsinnsats.


Harald og Ragnhild med Andelsbrev nr. 1.



Første seriekamp for J-10 med 7 - 4 seier over Halsa.

Postet av Lensvik IL den 26. Okt 2014

Den første seriekampen for J-10 ble spilt i Halsahallen.
8 av lagets 9 spillere hadde mulighet til å delta. Det ble en meget spennende kamp der alle spilte veldig bra. Lensvik fikk det første målet og holdt ledelsen hele veien. Det var artig å se at pasningene i angrep satt godt. Lensvik sin keeper sørget sammen med et godt forsvar for at det ble lite mål for Halsa.
Dommeren kom også med gode tilbakemeldinger etter kampen.

Det skal bli morro å følge J-10 i sin neste kamp mot Skaun torsdag 30. september i Lensvik.






Skisporets venner

Postet av Lensvik IL den 16. Okt 2014

Kontonr. 4270.30.17651
Innskudd til denne kontoen, går til oppkjøring av skiløyperi Øyangen.
Takk for ditt bidrag!








Resultatliste Jordbærtrimmen 2014

Postet av Lensvik IL den 16. Okt 2014

I år var det 311 stykker som deltok i Jordbærtrimmen.
I trim klassen deltok 241, i mosjon 12, mens i aktiv klassen deltok hele 58 stykker.
Vi må tilbake til 1998 for å finne like gode deltager antall i aktiv klassen.

Her finner du resultatlisten for aktiv og mosjon:Resultatliste Jordbærtrimmen 2014.


Link til artikkel om populære Jordbærtrimmen i Avisa Sør-Trøndelag.







Treningstider Håndball 2014-2015

Postet av Lensvik IL den 16. Okt 2014



INFORMASJON OM HANDBALL TILBUDET I LENSVIK IL

Da er det klart for en ny Handballsesong. Noen lag er allerede i gang.
Styret i avdelingen arbeider for og kunne gi et tilbud til alle som ønsker det.

I kommende sesong har vi følgende tilbud:
MINI 5-6 ÅR TRENING MANDAGER KL: 17.30-18.30
MINI 7-8 ÅR TRENING MANDAGER KL. 17.30-18.30
JENTER 10 (9-10ÅR) TRENING ONSDAGER KL. 18.00-19.30
JENTER 12 (11-12 ÅR) TRENING ONSDAGER KL. 18.00-19.30
JENTER 14 (13-14 ÅR) TRENING MANDAGER KL. 16.00-17.30 ONSDAGER KL. 16.30-18.00
GUTTER 10 ÅR(9-10ÅR) TRENING MANDAGER KL. 18.30-20.00
GUTTER 12( 11-12 ÅR) TRENING MANDAGER KL. 18.30-20.00
GUTTER 14ÅR (13-14ÅR)TRENING MANDAGER KL. 16.00-17.30 ONSDAGER KL. 16.30-18.00

OPPSTART TRENINGER:
  • MINI, GUTTER 10 OG GUTTER 12ÅR MANDAG 22. September
  • JENTER 10 OG JENTER 12 ÅR ONSDAG 3. September
  • JENTER 14 OG GUTTER 14 MANDAG 1. September
Vi håper foreldre til Mini 5-6 år ser positivt på å bidra under aktiviteten. Kanskje vi kan få flere med under treningene. Leder vil være tilstede under første trening. Så vi tar en prat da!
Hvis det er noe som er uklart eller at Dere ønsker mer informasjon, ta kontakt med undertegnede.

VELKOMMEN TIL HANDBALLSESONGEN 2014-2015
Med vennlig hilsen
Beate Bonvik, Leder
gud-bon@online.noMob 90985480




Kamp G 11 tirsdag 14.10.14 kl. 17:00 Åsmyra (gras)

Postet av Lensvik IL den 13. Okt 2014

Oppmøte: Åsmyra kl. 16:30
Alle 10-åringer som har anledning møter.
Dette blir kanskje den siste fotballkampen på Åsmyra ...
Vel møtt til årets siste hjemmekamp.

G 11 har årets siste kamp tirsdag 21.10.14 i Skaun; Moan idrettspark kl. 19:00 (kustgras)



Gratulerer Harald!

Postet av Lensvik IL den 9. Okt 2014

Harald Grønningen, skilegende og æresmedlem i Lensvik IL, blir 80 år 9. oktober.



Harald Grønningen var med sine prestasjoner i skisporet på 1960-tallet kjent langt utenfor Norges grenser som en jordnær og likandes idrettsutøver. Det absolutte høydepunktet var kanskje OL i Grenoble i 1968 da han tok gull på både 15 km og stafett. Prestasjonene i både nasjonale og internasjonale mesterskap i den aktive karrieren gjorde både Lensvika og Lensvik Idrettslag kjent over hele landet. 

Helt siden han var på topp som skiløper har Harald vært en positiv bidragsyter i Lensvik Idrettslag. Når laget spør, stiller han gladelig opp. Blant annet kommer han hvert år for å dele ut premier til unge skiløpere når skiavdelinga har sesongavslutning. 

Tusen takk for bidraget du har gitt og fortsatt gir til Lensvik Idrettslag, Harald.

Med de beste ønsker.
Gratulerer med dagen fra Lensvik Idrettslag.



Treningstider Turn HØST 2014

Postet av Lensvik IL den 30. Sep 2014

Da er det klart for oppstart i turngruppa, og nye og gamle turnere ønskes velkommen til en spennende og lærerik høst.


TRENINGSTID- OG STED FOR DE ULIKE GRUPPENE:

Jenter 1 - 2 klasse: Trening i gymsal på onsdager kl 16.30 - 17.45

Gutter 1 - 4 klasse: Trening i gymsal på onsdager kl 17.45 - 19.00

Gutter 4 - 6 klasse: Trening i hallen på tirsdager kl 18.00 - 20.00

(Gutter i 4. klasse må velge om de vil trene på tirsdags - eller onsdagsgruppa)

Jenter 3 - 6 klasse: Trening i hallen på tirsdager kl 17.00 - 18.30

Jenter og gutter fra 7. klasse: Trening i hallen på tirsdager kl. 15.00 - 17.00


FØRSTE TRENING:

TIRSDAG 2/9 OG ONSDAG 3/9

VEL MØTT ALLE SAMMEN!

(v/spørsmål ang. treningstider - kontakt Anne - 90559116)




Grenda-cupen 2014

Postet av Lensvik IL den 27. Aug 2014




Lørdag 30.08.14 på Åsmyra
Start kl. 12:00


Som tidligere går de 2 beste fra hver pulje videre til kvartfinale.
Vi bruker begge banehalvdelene, slik at det kan spilles to kamper samtidig.
Lagene kan bestå av så mange spillere som dere vil, og vi oppfordrer dere til å ha mange spillere på laget!
Nedre aldersgrense er 10 år. Ingen øvre aldersgrense!



Regler for Sammensetting av laget:

  1. Nedre aldersgrense er 10 år. Ingen øvre aldersgrense.
  2. Det skal være 7 spillere på banen samtidig – 1 keeper og 6 utespillere (ingen begrensning i antall innbyttere).
  3. Spillerne som er på banen samtidig, skal til en hver tid være:
    Maks 3 personer over 16 år
    Minimum 2 jenter/damer. Er jenta over 16 år går det på voksenkvoten.
    Keeper: Er keeper over 16 år går det på voksenkvoten (min. alder 10 år).
  4. For de som har mer enn ett lag: Samme spiller kan ikke spille på flere lag. En spiller som har spilt på et lag som er slått ut etter innledende runde, kan ikke flyttes over til et annet lag i cupspillet.
  5. Som tidligere må alle lag også stille med en person som kan være med å dømme.
Påmeldingsfristen er 28. august
Påmelding og spørsmål til

Terje Førland mob. 47621280
e-post: terjeilensvik@hotmail.com
Arr. Lensvik IL
v/ Fotballavd.



Kontaktpersoner Grendacupen 2014 Navn Mobil
Mølnbukt 1 Jan Morten Aagesen 95460946
Sterten/Landrø Eiliv Grostad 95482540
Venes / Åsmul Torstein Moe 47289147
Stranda Anne-Brit Grønningen 91190648
Bonvik / Meland Odd Arild Volden 95788908
Granåsen Jan Arild Sletvold 90237940
Lærergården Erlend Ysland 41318247
Åvom Vabrua 1 Knut Håvard Åsmul 95897697
Ingdalen Trond Selmer Nergaard 99714775
Mølnbukt 2 Torstein Brevik 91527716
Selbekken / Indergård Siv Westby 95178123
Vollahaugen Daniel Fosstvedt 90672015
Tøndel Nils Petter Tøndel 92260718



Informasjon om Jordbærtrimmen 2015

Postet av Lensvik IL den 22. Aug 2014





Innbrudd i kiosken på Åsmyra

Postet av Lensvik IL den 18. Aug 2014


I løpet av sommeren har uvedkommende tatt seg inn i garderobene og kiosken på Åsmyra. Disse personene har forsynt seg av varer som ble lagret i kiosken og som skulle selges under arrangement på Åsmyra utover høsten. Gjerningspersonene har fråtset i brus, godteri, is og snacks, men har heldigvis ikke fått tak i kontanter eller andre ting av større verdi.

Økonomigruppa, som gjennom fotballsesongen legger ned mye arbeid i å holde kiosken i presentabel stand og med et bra utvalg salgsvarer, møtte et trist syn når de skulle klargjøre kiosken for høstsesongen. Oppførsel av denne typen kan ikke idrettslaget akseptere og forholdet er rapportert til politiet.








Håndballavslutning 2013

Postet av Lensvik IL den 11. Jun 2014


Årets ildsjeler 2013


Fotballtrening vår og sommer 2014

Postet av Lensvik IL den 11. Jun 2014

Jenter og gutter -født 08 og 09: Åsmyra mandager kl. 17:30- (kontaktperson Kåre Svanem mob. 957 50588)

Mini 7: Åsmyra mandager kl. 17:30 - 18:30
Mini 8: Åsmyra mandager kl. 17:30 - 18:30
Mini 9: Åsmyra tirsdager kl. 17:30 - 18:30
G 10 og G 11: Åsmyra f.o.m. 19/5: mandager kl. 18:30 - 20:00 v/ Svein Sæther (mob. 911 24460)
Gutter 13-16: Åsmyra Onsdager kl. 18.00 - 19:30 (v/ Bård Vinje, mob. 97191265)


Levert av IdrettenOnline